Lezing en presentatie van het boek zondag 19 januari.

Op zondag 19 januari neemt historische schepenliefhebber Johan Sloots u in zijn lezing ‘De Historie van een Aakschip’ mee naar de wereld van de Friese aken. Dat doet hij via het levensverhaal van zijn vroeg twintigste-eeuwse Friese klipperaak Geesina Maria. Via haar oude schippers maakt u kennis met het leven aan boord en hoort u over de vracht die door deze aken werd vervoerd. Natuurlijk verhaalt Johan ook over het behoud van het mooie gerestaureerde, voormalige bedrijfsvaartuig dat de Geesina Maria van hem en zijn partner Monique uiteindelijk is geworden.
Aan bod komt eveneens de Friese scheepsbouw waarbij de aandacht nu eens niet uitgaat naar de tjalkachtige schepen zoals de skûtsjes. Er werden namelijk ook 27 stalen aken gebouwd waar de Geesina Maria er een van is.
Boek
Johan en zijn partner Monique en hun Geesina Maria zijn oude bekenden van de Museumwerf. Jarenlang maakten zij deel uit van onze Museumhaven. Met trots melden we dat Johan onlangs een boek heeft geschreven over bovengenoemde onderwerpen. Dit boek met de gelijknamige titel ‘Historie van een Aakschip’ wordt tijdens deze lezing aan het publiek gepresenteerd. Het is vanaf 19 januari (tijdens de weekends) te koop bij de Museumwerf en eerder al bij de auteur zelf.
Aanmelding verplicht
De lezing vindt plaats in de Presentatieruimte van de Museumwerf. Daar geldt een maximum aantal van vijftig toehoorders. Vol=vol. Tijdige aanmelding is daarom verplicht. Dat kan tot en met dinsdag 14 januari via: cisca@museumwerf.nl. Bent u te laat en/of is de zaal vol, dan kan de lezing wellicht op een nader te bepalen tijdstip worden herhaald.
De lezing/boekpresentatie is van 14.00 tot ca. 16.00 uur, met halverwege een korte pauze.
Toegang/entree: € 6,- (incl. koffie/thee).
Deel dit artikel: